Bahçeşehir Koleji / Çift Dilli Eğitim

Ders Kitapları ve Materyaller

Ders Kitapları ve Kaynaklar

Bu programda, öğrencilerimizin bire bir takip edecekleri, ezbere dayalı alıştırmalarla sınırlı, klasik bir ders kitabı kullanılmayacaktır. Çünkü bu programın amacı İngilizceyi bir branş dersi gibi öğretmek yerine, anadilini öğrendiği gibi, doğal biçimde öğrenmesini gerçekleştirmektir.

DCIM109SPORTBu nedenle, çocukların yaş gruplarına uygun olarak ve titizlikle seçilmiş öykü kitapları ve farklı görsel kaynaklar kullanılacaktır. Bu kitaplar ve kaynaklar, anadili İngilizce olan çocuklar için hazırlanmış kaynaklardır. İngilizce’yi yabancı dil olarak öğrenen çocuklar için tasarlanmış, dili basitleştirilmiş kitaplar değildir.

Her sınıfın bir kütüphanesi mevcuttur; çocuklar gerek bireysel olarak gerekse sınıfça uygulanacak yapılandırılmış okuma programları sürecinde bu kütüphaneden yararlanırlar.

Aynı zamanda öğrencilerimizin evde kullanımı için de derlenmiş evde okuma programı vardır.

Ders öğretmenlerimizin okul içindeki eğitim öğretimi desteklemek amacıyla hazırlayacakları yardımcı kaynaklar da öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Öğrencilere 4 yaştan itibaren, hem İngilizce hem Türkçe okur yazarlık eğitimi verilmeye başlanır. Türkçe okur yazarlık programında, Bahçeşehir Koleji yayınları kullanılır. İngilizce okur yazarlık programında, Amerika, İngiltere ve Kanada’da aynı yaş grubu için üretilmiş yayınlar kullanılır.

Öğrenciler bu sayede, İngilizce dil gelişimlerini, bu dili anadili olarak öğrenen yaşıtları ile aynı kaynakları kullanarak sürdürürler.